Friday, February 13, 2009

Ako SOI prešetruje spam?


Od SOIky som už pri podávaní podnetov zažil kadejaké e-maily. Dnes som pochopil ako sa asi vyšetruje.


 • Začalo to Septembri, keď mi prišiel komerčný spam , ktorý propaguje spoločnosť, ktorá zakladá s.r.očky - dokonca s cenníkom v prílohe ! (celý na pozretie)
 • Napísal som spamerovi a vyzval ho aby mi ozrejmil, kde som mu dal informovaný súhlas.
 • Najprv sa neozýval, potom mi napísal toto : Vas e-mailovy kontakt bol ziskany cez web www.keybusiness.sk, priamo cez cast "Rychla otazka", kde sa navstevnici stranky odoslanim rychlej otazky chcu dozvediet viac o nasich sluzbach a produktoch. S vysokou pravdepodobnostou teda doslo k omylu, ked niekto cudzi pouzil Vas emailovy kontakt.
 • Čiže niekto zadal môj e-mail do políčka rýchla otázka. Hmh.. takže potom prečo mne odpoveď na tú rýchlu otázku nikdy nedošla ?
 • Nič. Už žiadna odpoveď.
 • Takže som dal podnet na soiku.
 • Potom nás na blogu pobavili zo SOIky, keď mi odporučili aby som poprosil spamera o nespamovanie pred tým ako podám podnet (celý list). Čiže aby spamer porušil zákon aj druhý krát (heuréka!).
 • Vtedy sa našiel v diskusii čitateľ, ktorí to SOIke totálne vytmavil, keď im odcitoval ako (okrem zdravého rozumu) ich list protirečí aj ich vlastném rozhodnutiu (R/0258/01/2007).
 • Preto som SOIke napísal opäť z otázkou "Či to mysleli vážne?". Neboli už veľmi ochotný a napísali len, že mám zaslať podnet na adresu miestne príslušného inepektorátu podľa sídla firmy, ktorá e- mail odoslala. Ale predtým som nikdy nemusel teta :(
 • Tak som napísal na miestne príslušný inšpektorát práce, kde nemajú ani toho robota s malým á, takže som sa až dodnes nevedel, že môj podnet vôbec prijali (to vieš nenapíšu, nezavolajú).
 • Čiže dnes po pol roku zahrávania sa s mojimi citmi mi napísali niečo genitálne. Čiže po polroku prišli na toto : Z predložených dokladov vzťahujúcich sa k Vášmu podaniu vyplýva, že ste dňa 09.09.2008 zaslal kontaktný formulár na e-mailovú adresu info@keybusiness.sk. Vo formulári ste uviedol, že sa chcete dozvedieť viac o poskytovaných službách, pričom ste spoločnosti poskytol svoju e-mailovú adresu.. (celé tu)

Takže som vraj 9.9.2008 položil otázku v takomto formulári. Automatický e-mail, mi dochádzal internetom 3dni. Well done, začínam vám chlapci veriť, že som na ten web aj prišiel.  
Nechápem len : 
1. prečo by som dával svoj e-mail, ak všetky informácie sú na tej stránke,
2. s.r.očku som zakladal a viem založiť aj sám,
3. e-mail sa začína odsekom : Vážený obchodný partnerv súvislosti s prechodom slovenskej meny na euro a následnou povinnosťou podnikateľských subjektov zapísať základné imanie (ZI) v Obchodnom registri v eurách (vyhl. Min. spravodlivosti SR č.246/2008 Z. z. ) si Vás touto cestou dovoľujeme osloviť s ponukou našich služieb. 
4. Čo robí v spame potom tzv. poznámka : Váš e-mailový kontakt bol získaný z verejne dostupných zdrojov (internet). V prípade ak o informácie obsiahnuté v tomto maili nemáte záujem, považujte našu ponuku za bezpredmetnú a prijmite prosím naše ospravedlnenie za nevyžiadaný mail.


Na záver si Vás dovoľujeme upozorniť, že inšpektori SOI sú povinní vychádzať pri šetrení iba z vlastných zistení. (z e-mailu SOIky).   No a potom, že prečo nemám rád správne právo...No comments: