Sunday, November 22, 2009

Cyberspace - day 1.

Dnes ráno sa skončili tri dni socializovania s "kyberprávnikmi". Konferencia o práve a technológiách, Cyberspace 2009. Kamaráti vedia, že do Brna som šiel práve za tým. Za internetovým právom, no najmä za ľudmi. Takže ako to vlastne kamaráti moji prebiehalo ?

[ Piatok ]

@ 12.30 Od kounicových kolejí smerom na FSS.
@ 13.00 Entering FSS, krmítko je zavreté = baštím Burek s masem :),
@ 14.00 Registračka a úvodné slovo ..
@ 15.20 Prednáška alebo skôr podnetný komentár Michaela Bogdana o The Pirate Bay.
Netušil som, že tento švédsky profesor je rodený Čechoslovák zo Slovenska. Pobavil, zaujal a ešte raz zaujal. Ozrejmil mi mnohé a vyvrátil niekoľko mýtov, ktoré som si denne čítal v novinách (napr. zaujatých sudcov). Netušil som, napr. že piráti dokázali zosmiešniť aj otca žiadajúceho o stiahnutie torrentovaných fotiek z pitvy jeho mŕtveho dieťaťa. Z právnej stránky ma zase zaujalo, že prípad možno skončí nielen na najvyššom švédskom súde ale i ECHR. Ba čo najzaujímavejšie možno pred ECJ. Žeby zodpovednosť ISPs a trestnoprávna zodpovednosť ?
@ 16.00 Druhú prednášku mal Zbynek Loebl o On-line Dispute Resolution in Multi-Lingual Internet. U neho ma zaujal kvázi-jury systém, ktorý používa údajne eBay. Ak si dobre pamätám, o rovnakom systéme som čítal už v Who Controls the Internet ?, no vtedy ma to až tak nezaujalo.
@ 16.50 Keďže Cyberspace je tak 50:50 - soció/pravnickó, nasledovali dve predášky ujov sociológov.
@ 17.10 Prvú sociologickú zahájil prof. Charles Ess. Bolo to na mňa vysoko abstraktné a filozofické. Iný sa zjavne bavili a skutočne to bolo asi podnetné len akosi mňa to až na jednu pasáž neoslovilo. Tá pasáž boli otázky z publika, keď niekto pekne načrtol aký je rozdiel medzi osobnosťou a identitou. Začal som už pochybovať o sociológií, slovami wo-co-go? No a potom to prišlo.
@ 18.00 Prišiel pán menom Shang. H. Hsu prednášal o niečom sociologickom na tému MMORPG (ja som to musel hneď Googliť, keďže som to počul prvý krát). Nenápadný chlapík z Taiwanu, ktorý začal prezentovať svoj výskum pre jednu spoločnosť čo vyvíja takéto hry. V číslach mal vyjadrené veci ako curiosity, friendship, addictivness etc. Z publika sa ozval úškrn ale mňa to fakt zaujalo. Mal to skutočne podrobné a ja som sa divil či to tej spoločnosti dokáže skutočne zvýšiť predaj.
@ 18.40 Koniec programu, nájdenie sa s Vladom a vlastná recepcia v Pegase :) (Keďže na tú real sme sa necítili ako dvaja študáci..)
@ 19.00 Pegas, žiadne miesto, prvý Golden Pegas (16 stupňov) na stojáka
@ 19.30 Pegas, druhé ..
@ 20.15 Pegas, tretie ..
@ 21.00 Pegas, štvrté :)
@ 21.30 Zmena pubu smer postkonferenčný Mezzanin (tuším sa to tak volá).
@ 22.00 Mezzanin, stretnutie Rasťa a spol., prvé pivko (už po sediačky :)
@ 23.00 Mezzanin, druhé (odstup medzi pivami sa zvyšuje ..)
@ 23.45 Mezzanin, trošku chatu s chlapcami s maďarska a tretie ?? asi ...
@ ??.?? Hlad, hlad, smer Modrá Růže.
@ ??.?? Modrá Růže, pivná sláma, prvé jahodové pivko
@ ??.?? Modrá Růže, druhé jahodové pivko, vlado už nevládze a necháva ho na stole :)
@ 04.00 Plazenie na kolej, Kounicova, bezproblémové zaspávanie :).No comments: